Takie wentylatory oferują korzyści przez cały rok. Utrzymują ludzi w chłodzie latem i mogą być używane zimą do destratyfikacji, czyli do procesu, który miesza ciepłe powietrze z góry z chłodniejszym powietrzem od dołu. Stwórz komfortowe środowisko i jednocześnie oszczędzaj na kosztach energii.

Zainstaluj duże wentylatory sufitowe, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i osiągnąć najlepszy efekt chłodzenia dla swoich ludzi. Jeśli to możliwe, trzymaj końcówki ostrzy z dala od ścian i ostoi. Zachowaj odległość co najmniej dwukrotnie większą od długości łopatek wentylatora. Jeśli zainstalujesz wentylator od Mastervent dla dużych objętości przy niskich obrotach, otrzymasz wiele korzyści. Wentylatory o mniejszych średnicach mogą być najskuteczniejsze w określonych środowiskach pracy lub tam, gdzie przestrzeń instalacyjna jest ograniczona. Każdy wentylator przemysłowy wymaga minimalnego prześwitu nad łopatkami, w zależności od średnicy wentylatora. Im mniejsza średnica wentylatora, tym bliżej można go zamontować na suficie. Wentylator przemysłowy to urządzenie o dużej objętości z niską prędkością obrotową. Pracuje z optymalną niską prędkością i przesuwa większość powietrza po największej powierzchni przy najniższych kosztach. Wentylatory przemysłowe od Mastervent powoli cyrkulują dużą ilość powietrza. Powietrze jest zasysane z góry wentylatora i wypychane w stożkowy kształt. Wentylatory te są używane w magazynach, centrach dystrybucyjnych, halach sportowych i wielu innych zastosowaniach.

Dzięki stacji sterowania ekranem dotykowym, użytkownicy mogą zoptymalizować wydajność wentylatorów przemysłowych przez cały rok za pomocą jednego narzędzia. Oszczędza to więcej energii i zwiększa komfort.